ATAŞEHİR PETEK TEMİZLİĞİ LOGO

Kombi ve petek temizliği son derece önemlidir. Çünkü yakıt tasarrufu ve verimli ısınmanın sağlanması için bu temizlenme işleminin belirli aralıklarla ve uzman ekiplerce yapılması gerekir. Petek nasıl temizlenir veya peteklerin içi nasıl temizlenir gibi soruları sizlerin düşünmesine gerek yok. Firmamız olarak en uygun ve kaliteli çözümleri sizlere sunarak, ısınma verimliliğinizi ve yakıt tasarrufunuzu sağlamaktayız.

Kombi ve petek temizliği için birçok yöntem veya deneyim vardır. Kombinin altıdan özel olarak petek temizliği için üretilen makinelerin bağlanması gerekir. Bu makineler hava ve suyu birbiriyle karıştıran makinelerdir. Bu sayede kombilerinizin temizliği başlar. Temiz suyun gönderilerek kirli suyun çıkışının sağlanması ile temizleme işleminin ana unsuru yapılmış olur. Tesisatın temizlenme işleminin yapılacağı yerin de önemi fazladır. Kombilerin filtrelerinin de çıkarılarak temizlenmesi gerekir. Temizlenen filtrenin yerine takılmasından sonra da kimyasal sıvı aracılığı ile temizleme işlemine devam edilir. Petek nasıl temizlenir veya peteklerin içi nasıl temizlenir sorusunda en etken adımlardan biri olan ilaçlama da ise kimyasal sıvı tesisatın belirli noktasından tesisata verilir. Ardından da kombiyi çalıştırabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin bittikten sonra birkaç deneme ile ısının verimliliğinin artıp artmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Aksi bir durumda temizleme işlemleri tekrar gözden gezdirilerek sorunun giderilmesi temin edilmelidir.

Kombi ve petek temizliği ortalama 2 yılda bir yapılması gerekir. Aksi halde sorunlar giderilmez, daha kalıcı ve çözümü daha zor sorunlar yaşatır. Zaman zaman peteklerin havasının alınması ile ısınması ile ilgili sorunlar giderildiği zannedilse de bu asıl temizleme işleminin yapılması gerekliliğini engelleyemez.  Tortu ve kir tabakalarının giderilmesi ısınma tasarrufunun sağlanacağı asıl işlemdir. Kombi borularında kireçlenme ve paslanma oluşumları da yine petek ve kombilerin temizlenme işlemi ile gerçekleşecektir. Petek nasıl temizlenir veya peteklerin içi nasıl temizlenir sorununu kendinize dert etmeyin. Pis suların, kireç birikintilerinin ısınma kaybına sebep olmasını engellemek için firmamıza ulaşmanız ve çözüm önerilerimizden, uygulamalarımızdan faydalanmanız yeterlidir. Bu sayede kesin ısınma tasarrufları, verimli ısınma keyfini evlerinizde, işyerlerinizde yaşama şansını yakalayacaksınız. Geç kalınan temizlenme işlemi farklı sorunları da getirebileceğini unutmayın.