ATAŞEHİR PETEK TEMİZLİĞİ LOGO

PETEK TEMİZLİĞİ

Yüksek gelen doğalgaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız İçerenköy petek temizliğini dikkatsizlik etmemeniz gerekmektedir. Petekleriniz zaman içinde kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da tıkanıklıklara, zaman içinde ısıvermemeye neden olur.

İçerenköy petek temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltirsiniz. Bu da faturalarınızın kabarık gelmesine niçin olur.Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz önlem olarak  belli periyotlarla bakımı dikkatsizlik etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

İçerenköy petek temizliği ödediğimiz faturanın hakkını almak, yeterince ısınmak hepimizin hakkı. Tasarruf ederek ısınmalıyım diyorsanız kalorifer, kombi ve peteklerinizin bakımını, onarımını tertipli olarak yaptırmalı, kireç, sutaşı tıkanıklıklarını temizleme kimyasalıyla uzman kişiler tarafınca açılmalıdır. Hem peteklerinizi aynı zamanda kombinizin eşanjörü ve döşem borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

içerenköy petek temizliği kalorifer döşemınız eski, demir boru tipi ise petek temiziği yaptırırken, İçerenköy petek temizliğini yapacak firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. İçerenköy petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer döşemı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse boruları delebilir. İçerenköy petek temizliği Sistem aslına bakarsan çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür.

içerenköy petek temizliği

İçerenköy petek temizliği denince aklımıza ne gelmektedir? Kimimizin aklına bir tek  peteklerin temizliği kimimizin aklına ise petekler temizlenince  kombinin temizliğinin de  yapıldığı gelmektedir. Şunu belirtmek gerek İçerenköy petek temizliği ayrı bir işlemdir, kombi bakımı ayrı bir işlemdir. İçerenköy petek temizliği yapıldığında kalorifer tesisatında ki borular, petekler temizlenmiş olur. Kombi bakımı ise; kombinin içinin açılarak fan temizliği, brülör temizliği,filtre temizliği vb. Bölümlerin tek tek temziliğini bakımının yapılması anlamına gelmektedir.

Şunu da hatırlatmış olalım kombi filtresinin temizliğinin yapılması tek başına kombi bakımı yapıldı anlamına gelmez. Siz değerli müşterilerimizin  bunları bilmesi sonucu; sizlere sunulun hizmetin ne olduğunuda bilirsiniz. Gereksiz ve ekstra para ödeme durumu ile karşılaşmaz, haksız kazanç sağlayanlara da fırsat vermemiş olursunuz. ÜSTAD tesisat olarak işimizi hakkıyla yapmış olup hakkımız olan ücret dışında talepte bulunmayız.

Bireyler İçerenköy petek temizliğini genel itibari ile ısınamama peroblemleri yaşadıklarında yapmış oldurma gereği duymaktadır. Oysa ki bu aşamaya gelmeden bakım ve temizlik yapılmış olsa, bu süre zarfı içerisinde enerji kaybı önlenmiş olur, maksimum verimde sistemin çalışması sağlanır, döşemın ve kombinin ekonomik ömrü uzar ve yüksek performansta çalışması sağlanır. Periyodik olarak bakım yapıldığında ,tutum sağlanmış olup kalorifer döşemınında sağlıklı çalışması sağlanır.

Periyodik bakım yapılmadığı takdirde sudaki kireç ve korozyon sebebi ile çamurlaşmış tabaka peteğin kanallarını tıkayacak ve yüzeye yapışacağından kombiden gelen ısı kayba uğrayarak sıcaklığı iletebilecektir. Bu durumda kombinin yüksek derecede çalışması kafi olmayacak bekledeğiniz ısınmayı sağlayamayacaksınız. Gereksiz ısı kayıplarını önlemek ödediğiniz faturanın karşılığında gerçek ısınma sağlayabilmek için radyatör temizliğinde kombi bakımında geç kalmayın.

içerenköy petek temizliği

Vanaların yakından uzağa doğru açıklık konumu ayarlanmalıdır. En yakındaki vana çok kısık, en uzaktaki vana çok açık olmalı. Her eve ve tesisata bakılırsa bu ayarlamalar değişebilir. Kombi kat kaloriferi sistemlerinde bu gibi problemlerın çoğu zaman tesisatında hava olmasından dolayı peteklerin ısınmadığı tespiti olmuştur.

Petek Temizliği İçerenköy

Öncelikle peteklerin gidiş vanasının (üst kısmındaki vana) ve dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) açık olup olmadığı denetim edilmelidir. Bu olasılık çok az olsada genede ihtimal olduğundan kontrol edilmesinde fayda vardır. Bazı tesisatçı firmalar maliyeti düşürmek için dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) volanlı (çevirmeli) doğrusu düzgüsel vana takmayıp, allienlı vana takmaktadırlar ve allienlı vanayı kapalı yada kısık bırakılmasından dolayı çok enderde olsa petek ısınmama şikayeti olmaktadır.

Bu vana peteğin alt kısımın bir T parçası gibi görünür. Kullanıcıların bunun vana olduğunu bilmediklerinden, bilseler dahi bu vana allien anahtar ile açıldığından açık mı, kapalı mı bulunduğunu bilmemektedirler. Peteklerin vanalarının arızalanmasından dolayı petekler yeteri kadar ısıtmaya bilir veya hiç ısıtmaz. Petek vanasının içinde conta vananın gövdesine yapıştığı, sıkıştığı v.B. Benzer biçimde vana arızalarında petek ısınmaması söz konusu olabilir. Buda çok nadir rastlanan problemdir.

içerenköy petek temizliği iletişim

Peteklerin üst kısmında hava alma için yapılmış pürjör vardır. Bu pürjörün yapısına göre tornavida, pense, kargaburun gibi aletlerle açılıp, hava bitinceye kadar su gelinceye kadar petekteki hava alınır. Pürjör açılırken saatin ters yönünde açılmalı ve saat yönünde kapanmalıdır. Hava alma işlemi yapılırken peteklerin vanalarının açık konumda olması gereklidir. Petek vanaları saat yönünde kapanır, saatin ters yönünde açılır. Hava alma işlemi yapılırken tesisattaki su basıncı düşücektir. Kat kaloriferi, kombi tesisatındaki su basıncının 0,7 bar ile 1,5 bar arasında olmasına dikkat ediniz.
   
Peteklere gelen döşem borusunun ve ek yerlerinde tıkanıklık olabilir. Boru döşemı yapılırken özellikle PPRC (Polipropilen Random Kopolimer) boru halk diliyle plastik boru ek kaynak yerlerinde uygun olmayan şekilde kaynak yapıldığında, kaynak sırasında borunun erimesiyle boru çapının daralması ve hatta hiç su geçişi olmamasına niçin olur. Yukarıda yazan tüm işlemler yapılmış olduktan sonra herhangi bir sonuç alınmadıysa döşemınızı boru çaplarında uygunsuzluk olduğundan petekleriniz ısıtmıyor olabilir. Yetkili tesisatçı firmanızda danışmanızda yarar vardır.

İçerenköy petek temizliği anaadolu yakasının tüm semtlerinde verdiğimiz hizmet alanı gün geçtikçe büyükmektedir.Kalorifer peteği temizliği 1veya2 yılda bir defalığına mahsus yapılmakta olup ısınmayan döşemınızın ve kombinizin eskisi benzer biçimde görevini yerine getirmesini sağlar. Birçok sorunların başında peteklerin içerisindeki krozyon, pas v.S gözeneklerin iyice dolmuş ve tıkanmış olması tesisatınızın iyi çalışmayıp ve kombinizin eskisinden daha çok doğalgaz yakmasına ve faturanın yüksek gelmesine yol açmaktadır.

Kalorifer peteği temizliği: Radyatör temizleme işleminde önce petek temizleme makinası ile tazyikli su devir sürekli yaparak kaba pisliği atıyoruz.Kimyasal ilaç ile makinenin yardımıyla döşem içindeki tortu kireç ve tıkanmaları açarak ardından temizleme aşamasından sonra peteklerinizi eskisi benzer biçimde ısınmasını sağlıyoruz. Kalorifer peteği yerinde sökmeden evin içinde kirletmeden makine ile sizin yanınızda yapılarak bittirıyoruz. Işlem sonrası çıkan pisliği görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

Çünkü senelerın vermiş olduğu kapalı dönem döşemın içinde oluşmuş tortu kireç v.B metaller hem kombinizin bozulmasına hem yakıt fazla yakmasına hem de ısınamama benzer biçimde sorunlarla karşılaşmanız en büyük sorunlardan biridir.

Kalorifer peteği temizliğinde güvenli Berke döşem İçerenköy petek temizliği işlerinde garantili ve uygun fiyat politikası ile işlerini başarılı bir şekilde bittirmaktadır. Uzman kişilerle   döşem temizliğinin yapılmasına özen göstermenizi öneririz. Kalorifer peteği temizliği peşinden güvence  almayı  unutmayın. Firmamız tesisat temizliği sonrası İçerenköy petek temizliğine garanti vererek 2 yıl süre ile güvence kapsamına almaktadır.Herhangi bir sorunda tarafımızdan kaynaklanan bir problem ile karşılaşırsanız hemen bizimle 0544 469 93 44 ile irtibata geçerek sorununuzu çözmekteyiz.
Kalorifer döşem temizliği emin şirket ve garantili bir çalışma yaptırmak istiyorsanız derhal bizi arayın.

Kombi içerenköy petek temizliği

İçerenköy petek temizliği genelde ülkemizde petekler tıkandıktan sonra yapılacak bir temizlik olarak bilinir ve nasıl yapıldığıyla ilgili de eve gelen döşem ustasının muhtemelen peteğin içindeki tüm siyah suyu boşaltıp, suyun çok siyah olduğunu size söyleyip, içine temiz su doldurup kapatması olarak malum bir işlemdir. Fakat ülkemizde bunun böyle bilinmesinin sebebi ustalaşmış su döşem şirketlerinin azlığından ve bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.
Bu yazımızda peteklerimiz niçin kirlenir, niçin temizliğe ihtiyaç duyarlar, iyi mi temizlenir ve bize faydaları nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Peteklerin kirlenmesinin öncelikle belirtmek isteriz ki bizlerle veya kullanımla aslabir alakası yoktur. Ülkemiz sularının kireçli olması sebebiyle peteklerde ve borularda devamlı olarak ısınan ve soğuyan su kirecini bırakır bundan dolayı borular içerisindeki kireç birikmeleri oluşmaya adım atar. Bu kireç birikmeleri özellikle köşelerde ve dirseklerde gerçekleşir. Daha doğru ifade etmek gerekirse her yerde kireçlenme doğar, fakat ortalarda oluşan kireci suyun yavaş devir daimi giderir. Diplerde olanları gideremez. Bundan dolayı peteklerimiz günden güne dolar.

Bir süre sonra su hızlı hareket edememeye başlar ve kombiden ısınmış olarak gelen sıcak su borulara ulaşamadan soğur, siz evinizin olmasını arzu ettiğiniz 23 aşama için su sıcaklığı 50 aşama ayarlarsınız, fakat yavaş gelen suyla beraber sıcaklık borulara geldiğinde 35 dereceye düşer. Sizde haliyle ısıyı arttırabilmek için kombinizin derecesini arttırmaya başlarsınız. Arttırdığınız her bir aşama faturanızda kabarma olarak rağmenıza çıkacaktır. Bu sebepten peteklerinizi 2 yılda bir periyodik olarak temizlettirmelisiniz.
Sizde İçerenköy petek temizliği sorununuzda ustalaşmış bir firmayla çalışmak isterseniz, tüm döşem sorunlarınızda 7 gün 24 saat 0544 469 93 44 numaralı cep telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.


İçerenköy İlaçla Petek Temizleme

Ataşehir İçerenköy İçerenköy petek temizliği kombinin peteklerdeki suyu daha sıcak hale getirmesi, iyi ısıtması için metotlar geliştirmektedir. İç katmanı ne kadar temiz şekilde ise petekleri o denli basit ısıtabilirsiniz. 30 metre uzaktaki odanın peteği bile en yakındakine eşit yada çok yakın olması anlamına gelecektir. Ama ne süre petek tıkanıklığı oluşmaya başlarsa onu gidermedikçe hep fazla organik gaz tüketimi yapıyorsunuz anlamına gelir. Ataşehir İçerenköy İçerenköy petek temizliği balçık, çamur, kirli su atıkları, kireç, korozyon maddelerinin doldurmuş olduğu peteklerde eksiksiz çalışmalar verilmektedir. Bu yazdıklarımızın tesisatta kalması ısınmanın önünde en önemli nedenler içinde yer alır.

Çünkü suyun sıcaklığı üzerinde iletkenlik problemi olmaması gerekir. Ilıma yapar ve bir noktadan sonrasında hep soğuk kalan petek problemleri görülür. Derhal onları tespit eder bir kablo ile içindeki suları çekeriz ve arıtır, tekrar peteklere geri göndeririz. Bu zayıf diyebileceğimiz salınan atıkları almamızı sağlar. Akabinde daha zorlu olan yapışkan türdeki bazı nesneler için ise solüsyon ekler ve orada etkileşim içinde olması ile daha güçlü şekilde peteklerden suyu çeker, şebeke suyu ekleyerek sistemlere taze suları ekleriz.

Ataşehir İçerenköy İçerenköy petek temizliği özel üretilen petek koruyucu sıvılar ile korozyon riskini azaltıcı tedbirler almaktadır. Son eklenecek şebeke suları ile bunların da ilave edilmesi sağlanmaktadır. Petekte sıkışan havanın alınması, temizleme yapıldıktan sonra ısıtma testlerinin uygulanması ve daha pek çok ek önlem ile en küçük ihtimalleri de atlamadan sizlere destek veriyoruz.