ATAŞEHİR PETEK TEMİZLİĞİ LOGO

Petek temizliği uzman ekipler tarafınca uygun ilaçlar ve uygun makinalarla yapılmalıdır. Doğru kimyasal ürünler kullanılmadığı taktirde kalorifer tesisatlarınızda yüksek maliyetli zararlar oluşabilir. Bu yüzden işi bilenlerin yapması her zaman sizin lehinize olacaktır. Özel olarak kullanılan ilaçlar sayesinde gerek kombinize gerek tesisatınıza hiçbir zarar vermeden, bir tek kirli suyu değil aynı zamanda balçık ve kireç gibi zararlı tortular da temizlenmiş oluyor. Kimyasal ilaçların yanında, basınçlı petek temizleme makinalarıyla yapılan işlemler gayet basit ve rahattır. Basınç yöntemiyle rahatça temizlenir.

Petek temizliği yapılması gerekiyor çünkü petekler temizlendiğinde kombiniz daha verimli ve rahat çalışmaya başlar. Böylelikle bu da doğalgaz faturanızı olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda tesisat kirliliğinden meydana gelen ve sürekli arıza yapan kombilerde bakım masrafları azalmış olur. Isınma için ödediğiniz faturalarda azalmalar olduğunu göreceksiniz. Petek temizleme işlemi yaptırmadığınızda peteklerinizin yarısının ısındığının yarısının ise ısınmadığını göreceksiniz.

Hatta sadece kombiye yakın olan peteklerin ısındığına uzaktaki peteklerin ise ısınmadığına şahit olacaksınız. Bu durumla karşılaşmamak için ve petek temizliğinin yapılmasının en önemli avantajlarından biri de olan ısınma probleminin ortadan kalkıyor olması ve böylelikle bulunduğunuz yerin daha hızlı bir şekilde ısınmaya başlıyor olduğunu göreceksiniz. Petek temizleme işlemleri aynı zamanda tıkanmaları da önlüyor. Tıkalı kalorifer tesisatı kombiye de zarar vereceği için, temiz olması başka maliyetlerin de önüne geçmiş oluyor. Temizlenmeyen ve tıkalı olan peteklerin kalorifer tesisatında bulunan kombi devir daim pompasına da zarar verdiği biliniyor. Tahrip olan bu pompa elektrik harcamasını çok fazla arttırmaya başlıyor. Böylece devir daim pompası devre dışı kalıyor ve kombide bir arıza meydana geliyor bundan dolayı da tekrar bir maliyet söz konusu oluyor.

Petek temizliği standart olarak en geç iki yılda bir yapılması gerekli görülüyor. Bu işlem panellerin daha fazla ısınmasıyla daha az enerji ile mekanların daha fazla ısıtılması işlemine yarıyor. Bu da ısınma giderlerinin düşmesini sağlıyor. Böylelikle petekler temizken daha az bir enerji ile daha kolay ısınmış oluyor.Tüm bu arıza durumlarının yaşanmaması için petek temizliğinin yapılması gerekmektedir.